Szanowni Państwo, nawet najlepszej jakości okno, drzwi lub brama garażowa, która zostanie nieprawidłowo, niefachowo zamontowana będzie źródłem problemów i niezadowolenia. Starannie wykonany, fachowy montaż jest podstawą bezproblemowej eksploatacji i zadowolenia z zakupu. Firma POLFARD świadczy usługi montażu i serwisu okien, drzwi, parapetów, bram garażowych oraz wszelkiego rodzaju osłon okiennych. Długoletnie doświadczenie, ukończone szkolenia i solidna, fachowa wiedza pozwalają nam na wykonywanie tych usług na odpowiednim poziomie, zgodnie ze sztuką i obowiązującymi normami. Tak jak w każdej dziedzinie, aby sprostać wymogom rynku ciągle się dokształcamy i przyswajamy nowe techniki i technologie.
 
Wymiana okien:

W sytuacji, kiedy planujecie Państwo wymianę okien w zamieszkałym już budynku lub zakup do nowo pobudowanego obiektu, możemy służyć Państwu pomocą już na etapie wyboru systemu okien, wyposażenia, rozwiązań technicznych, obmiaru, wyceny aż po profesjonalny montaż dostosowany do wybranych rozwiązań okien i konstrukcji muru.
Montaż okien przeprowadzamy zgodnie z zaleceniami producenta i w oparciu o instrukcję nr 421/2006 „Montaż okien i drzwi balkonowych” Instytutu Techniki Budowlanej. Montujemy tylko te okna, na które otwory sami wymierzyliśmy! Prace montażowe najlepiej wykonywać wiosną, gdy temperatura na zewnątrz jest dodatnia. Dzięki temu montaż przebiega szybciej i sprawniej, a nasze pomieszczenia nie ulegają wyziębieniu. Jeśli budujemy dom, powinniśmy wziąć pod uwagę kolejność poszczególnych etapów. Pozwoli to uniknąć zniszczenia profili oraz ich zabrudzenia tynkiem. Okna można montować po otynkowaniu ścian. Dobrze jest jednak pominąć wówczas ościeża i narożniki, ponieważ przy wstawianiu profili tynk w tych miejscach może ulec uszkodzeniu. W przypadku, gdy tylko wymieniamy stare okna na nowe, takie kwestie nas nie dotyczą. Przed wstawieniem ram należy odpowiednio przygotować ościeża - muszą one być oczyszczone z resztek starego materiału izolacyjnego, gruzu i pyłu. Zanieczyszczenia chłoną wilgoć, a pianka izolacyjna na takim podłożu nie ma odpowiedniej przyczepności. Okno należy umieścić, zostawiając na dole przestrzeń na montaż parapetów. Po zamocowaniu ościeżnicy, izoluje się miejsce styku profilu i muru. Różne rodzaje okien, wymagają różnego montażu. W głównej mierze zależy to od warunków montażowych. Okna energooszczędne, aby zachowały swoje właściwości, powinny zostać osadzone metodą tzw. ciepłego montażu, która zapobiega powstawaniu mostków termicznych, zawilgocenia i pleśni. Okna antywłamaniowe muszą być zamontowane zgodnie z europejską normą EN-V 1627-30. Tak więc metoda montażu jest omawiana z klientem i wybierana w zależności od wymagań technicznych i ustaleń z klientem.
 
WARTO ZAPAMIĘTAĆ:
  • Montujemy tylko te okna do których wykonywaliśmy obmiary
  • Montaż drzwi balkonowych w nowym budynku wymaga określenia poziomu wewnętrznej posadzki i zewnętrznego tarasu lub balkonu
  • Okna a szczególnie balkony muszą być trwale wyparte u podstawy – nie mogą wisieć
  • Pianka montażowa nie służy do montażu a do uszczelnienia połączenia : profil – mur
  • Do zamontowania okna służą kotwy lub dyble odpowiednio rozmieszczone po obwodzie ramy
  • Metoda i zakres prac montażowych jest ustalana w ramach podpisywanej umowy
  • Tylko profesjonalny montaż zapewnia prawidłowe funkcjonowanie okna
  • Okna muszą być okresowo serwisowane
  • Usługi serwisu okien świadczone przez firmę POLFARD przedłużają żywotność okien i zapewniają ich szczelność

Osłony okienne:

W nocy nie dają Ci spać komary a w dzień dokuczają wszędobylskie muchy, słońce nie daje oglądać telewizji a w pokój nagrzewa się nie do wytrzymania, wścibski sąsiad zagląda Ci przez okno lub nie czujesz się bezpiecznie podczas porywistego wiatru – jeśli dotyczy Cię choćby jedna z powyższych lub im podobnych sytuacji, to zwróć się do nas!

Dostarczymy i zamontujemy odpowiedni typ moskitiery, rolety, żaluzji, rolety zewnętrznej  czy markizy!

 


Drzwi

Drzwi PCV, drzwi aluminiowe, drzwi zewnętrzne na ościeżnicach stalowych, drzwi wewnętrzne na futrynach regulowanych, drzwi przesuwne, harmonijkowe – montaż każdego z wymienionych typów drzwi wymaga innego podejścia i specjalistycznej wiedzy, którą my gromadzimy od 20 lat.ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG!!!
 
 
 
 

Nasi partnerzy :

© 2011 POLFARD s.c Dzieniszewscy - ABC ... stolarki