Owady zakłócające nam spokojny sen, swędzące ugryzienia i odczyny alergiczne to sytuacje, których latem chcemy uniknąć za wszelką cenę, a oferta firmy POLFARD może się w tym okazać bardzo pomocna!!!  MOSKITIERY pod każdą dostępną postacią to temat niemający przed nami tajemnic.


Moskitiery okienne

Ramowe – moskitiery zbudowane z siatki z włókna szklanego napiętej na ramce aluminiowej za pomocą specjalnego naciągu, mocowane najczęściej bezinwazyjnie do zewnętrznej powierzchni ramy okna. Standardowymi kolorami ramek są: biały do okien białych i brązowy do okien kolorowych. Dostępne są również ramki malowane lub okleinowane w kolorach, jakich najczęściej występują okna okleinowane PCV lub drewniane np: złoty dąb, orzech czy mahoń.

Moskitiery te wykonujemy sami na wymiar Państwa okien – są więc dostępne maksymalnie w 3 dni nawet w sezonie, a ceny są bardzo konkurencyjne. Posiadamy w ofercie kilka typów profili ramek, co pozwala nam dobrać moskitierę do każdego systemu okien.
 
 
Jak wykonać pomiar niezbędny do wykonania moskitiery?Po otwarciu okna mierzymy szerokość i wysokość otworu okiennego dokonując pomiaru przy uszczelkach zewnętrznych. Pomiaru dokonujemy przynajmniej w dwóch punktach szerokości i dwóch punktach wysokości, podając wynik uśredniony. Ważna jest duża dokładność pomiaru -wynik podajemy w milimetrach! W ten sposób mamy wymiary potrzebne do wykonania ramki moskitiery. Potrzebujemy jeszcze wymiar grubości profilu okiennego, aby móc dobrać odpowiednią wysokość uchwytów mocujących. Zawsze pomocną jest informacja o systemie, w jakim zostały wykonane Państwa okna np. Rehau, Aluplast, Salamander itd.  
 
 
Rolowane pionowe lub poziome – moskitiery, w których siatka z włókna szklanego rozwija się z wałka ukrytego w kasecie (podobnie jak w roletach) z aluminium lub PCV i przemieszcza się w specjalnych prowadnicach. Wyposażone są w mechanizm sprężynowy zwijający siatkę.
 
Moskitiery drzwiowe

Ramowe – zbudowane podobnie jak okienne, ale z bardziej masywnego profilu aluminiowego, który może być dodatkowo wyposażony w uszczelkę szczotkową po całym obwodzie. Moskitiera taka to dodatkowe drzwi, najczęściej otwierające się na zewnątrz i wyposażone w zawiasy z samozamykaczem. Najczęściej mają wzmacniającą konstrukcję dodatkową przewiązkę, a w dolnej części odkopnik.  
 
Paskowe – ekonomiczne rozwiązanie moskitiery w otwór drzwiowy wykonanej z zachodzących na siebie pasów siatki wyposażonych w obciążniki i zamocowanych w łatwym do montażu uchwycie. 
ZIG-ZAG plisowane – przeznaczona do osłaniania średnich i bardzo dużych otworów np. drzwi tarasowych, montowana w prowadnicach z czterech stron, z niskim prowadzeniem dolnym nieutrudniającym przechodzenia. Nie ogranicza widoczności, pozwala na zatrzymanie w dowolnej pozycji, posiada przesuwny uchwyt. Kolor konstrukcji biały lub brąz. Możliwość montowania we wnęce, do ocieplenia budynku.


 
Moskitiery przesuwne – wykonywane są z podobnych profili, co moskitiery ramowe, lecz zamiast zawiasów osadza się je w systemach szyn prowadzących. W wersjach jedno lub dwu skrzydłowych stanowią doskonałe rozwiązanie do drzwi tarasowych przesuwnych, które w żaden sposób nie ogranicza przestrzeni tarasu w pozycji zamkniętej czy otwartej.
 
 
 
 

Nasi partnerzy :

© 2011 POLFARD s.c Dzieniszewscy - ABC ... stolarki