Drzwi wewnętrzne to część stolarki drzwiowej, z którą mamy w domu lub mieszkaniu najczęściej do czynienia. Jest to również bardzo istotny element wystroju wnętrza. Dlatego też, tworząc naszą ofertę drzwi wewnętrznych staraliśmy się zapewnić Państwu jak najszerszą możliwość wyboru form, wzorów, kolorów i rozwiązań technicznych. Zapewniamy możliwość montażu nowych skrzydeł i futryn – stałych lub regulowanych, albo dopasowanie nowych skrzydeł drzwiowych do starych futryn metalowych lub drewnianych. Oferujemy duży wybór klamek i innych elementów okuć.

 
Drzwi płytowe „FIODOR”Drzwi, które pozwalają pogodzić atrakcyjną cenę z ciekawymi wzorami i szerokim wachlarzem możliwości. Oferujemy ciekawe promocje, stany magazynowe najbardziej popularnych wzorów, szybką realizację zamówień, wiele możliwości konfigurowania wzorów, kolorów i zaszkleń  

Poniżej kilka wybranych modeli drzwi – zainteresowanych zapraszamy do naszego salonu firmowego
 

Dyzio Ferdek Inez Tunio Monaco Gosia Carola Ania
               
Drzwi dostępne są w wersji jednoskrzydłowej ( szer. od „60” do „100”) i dwuskrzydłowej.
Możliwe jest również wykonanie wersji przesuwnych naściennych oraz chowanych w kasecie ukrytej w ścianie.
Drzwi dostępne są w płycie lakierowanej i foliowanej.

Płyta lakierowana występuje w 6 kolorach:

 
Biały Buk Calvados Dąb Olcha Orzech
           

Każdy z wielu dostępnych wzorów może być wykonany w każdym z 6 kolorów i zaszklony każdym z 4 dostępnych wzorów szkła: kropką, chinchilą, dekor matem, deszczykiem.

Chinchilla Decormat Deszczyk Spotlyte
       

Skrzydła wykonane z płyty lakierowanej można skrócić i zwęzić w felcu dostosowując je do starych nierównych futryn metalowych!!!


Płyta foliowana występuje w 8 kolorach:
 
Olcha Calvados Orzech  Wenge Złoty dąb Wiśnia Złoty dąb ryfla  Orzech ryfla
               

Skrzydła drzwiowe powiesić można na ościeżnicach metalowych, drewnianych, lub oryginalnych futrynach stałych i regulowanych w kolorze skrzydeł. Szczególnie polecamy futryny regulowane, które pozwalają
na szybkie i wygodne uzyskanie największego efektu wykończenia ościeży.
  Ościeżnice regulowane można również wykorzystać do zabudów otworów bez wieszania skrzydeł – pozbawione są wówczas zawiasów i nazywamy je tunelami.
 

Tabela wymiarów ościeżnic regulowanych

  Tabela – przekrój, wymiary ościeżnicy
   

Drzwi wewnętrzne „Markop”Drzwi wewnętrzne drewniane to propozycja dla wymagającego klienta, który chce mieć w swoim domu produkt najwyższej jakości. Dzięki kilkunastoletniej już współpracy z firmą Panów Ignacego i Zbigniewa Barańskich nabyliśmy niezbędnego doświadczenia i jesteśmy przekonani, że szeroka oferta doskonałej jakości drzwi to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Bogate wzornictwo, różnorodność rozwiązań i szeroka gama kolorów pozwalają na sprostanie najbardziej skomplikowanym wyzwaniom!
Paleta wzorów podzielona jest na kilka linii stylizacyjnych adresowanych do klientów o różnych preferencjach i gustach:


MODERN – prosta stylistyka i ciekawe geometryczne kształty pozwalają na wkomponowanie drzwi w najbardziej indywidualne i wymagające wnętrza.
Poniżej prezentujemy wybrane modele drzwi.


   
   
 Barcelona  Bolzono  Focus Manhattan Serena Sevilla Tanger Vento Vigo
                 

CLASSIC – najbardziej popularna linia stworzona z myślą o eleganckich, klasycznych wnętrzach, tradycyjne wzornictwo, ale bez przesadnie ciężkich zdobień, pasujących raczej do wnętrz dworkowych. Poniżej prezentujemy wybrane modele drzwi.


 
Matys  Wenecja  Zybi Zebra Manhatan Delfin Tulipan Malaga Xetron
                 

SOFT LINE – linia pomiędzy Classic a Modern, dla osób lubiących lekkie formy, proste kształty ale i unikatowość rozwiązań, które sprawdzą się w klasycznych wnętrzach i tych bardziej nowoczesnych. Poniżej prezentujemy wybrane modele drzwi.

Trapez - 98 Trapez - 95 Trójkąt - 100 Trójkąt - 101
       


RETRO LINE – rozwinięcie linii Clasic w bardziej dostojnej i wymagającej formie, wzorowanej na dawnych rezydencjach dworkowych. Poniżej prezentujemy wybrane modele drzwi. 

Luna - B Luna - E Sun - A Sun - B
       


KOLEKCJA DRZWI SUROWYCH – drzwi do samodzielnego szklenia i lakierowania, dla klientów ceniących tradycyjną prostotę drzwi sosnowych.
Poniżej prezentujemy wybrane modele drzwi.


 
Kaseton - 05 Kaseton - 09 Zybi - 66  Zybi - 70
       


Drzwi wykończone dostępne są w szerokiej palecie wybawień lazurowych i palety RAL.


Dąb Złoty dąb Afromozja Teak Calvados Ciemny calvados Mahoń
             
Brunat Orzech Wenge Jasny brunat Jasny orzech Bielone Białe

Dostępne kolory PAL


9016 White 9001 Cream 9011 Graphite black 7047 Telegrey 7004 Signalgrey
         

Przeszklenia

spotylyte bezbarwny flutes piaskowany lakomat gnieciuch bezbarwny dekormat brąz kora dębu bezbarwna kora dębu brąz
             
         
bambo lakomat bezpieczny          


Drzwi wyposażone są w ościeżnice stałe proste lub stałe półokrągłe o szer. standardowej 9cm. Możliwe jest wykonanie znacznie szerszych ościeżnic i dokupienie listew wykończeniowych: opasek i ćwierćwałków.

Najlepszym wyborem jest jednak wyposażenie drzwi w ościeżnice regulowane, wraz z uszczelką, regulowanymi zawiasami i kompletem opasek. 

Możemy zrealizować również bardziej nietypowe pomysły: drzwi wieloskrzydłowe ( zapraszamy do galerii naszych realizacji ), drzwi przesuwne, zabudowy z naświetlami, zdobienia futryn koronami i wiele innych.


Drzwi na zamówienie - nietypowe realizacje


Opcjonalne wykończenie drzwi


 
 
 


Klasyczne jednoskrzydłowe drzwi wewnętrzne uchylne składają się ze skrzydła, ościeżnicy i okuć.

Skrzydło drzwiowe
Najczęściej drzwiami nazywa się samo ich skrzydło. Skrzydło zaś zbudowane jest z kilku części, których liczba i rodzaj zależą od przeznaczenia oraz sposobu otwierania drzwi. Do wyboru są dwa podstawowe rodzaje jego konstrukcji: płytowa i płycinowa.

Drzwi płytowe są wykonane z jednej, jednolitej płyty z materiałów drewnopochodnych lub też cienką płytą okleja się drewnianą ramę. To drugie rozwiązanie stosuje się częściej. Pustą przestrzeń między płytami wypełnia się płytami wiórowymi, kartonowymi o budowie plastra miodu lub paskami płyty pilśniowej, układanymi w jodełkę. Krawędzie skrzydła również okleja się płytą wykończeniową, dzięki czemu tworzy ono jednorodną całość. W naszej ofercie drzwi płytowe to drzwi firmy
FIODOR ( www.fiodordrzwi.pl )


Płycinowa konstrukcja skrzydła składa się z dwóch elementów: ramy i jej wypełnienia, nazywanego płycinami. Rama zazwyczaj jest drewniana (z drewna litego lub klejonego warstwowo), a płyciny wykonuje się z drewna litego, sklejki, tworzyw sztucznych, szkła. Drzwi płycinowe mają urozmaiconą powierzchnię, płyciny bowiem mogą mieć różne kształty i wymiary. Producenci oferują również drzwi płytowo-płycinowe. Są rozwiązaniem pośrednim: na drewnianą ramę, jak w konstrukcji płytowej, nakłada się płytę drewnopodobną z tłoczeniami w kształcie płycin.
W naszej ofercie drzwi płycinowe to drzwi firmy MARKOP Barański ( www.markopspj.pl )

   
   

Ościeżnica (futryna). Jest to rama, którą nakłada na otwór drzwiowy i osadza w niej skrzydło drzwi. Ościeżnicę najczęściej kupuje się razem ze skrzydłem. Współcześnie produkowane drzwi mają ościeżnice z regulowaną szerokością (np. od 7,5 do 9,5 cm czy od 9,5 do 11,5 cm), dzięki czemu można je dopasować do grubości ściany. Nie trzeba więc połączenia ościeżnicy ze ścianą maskować dodatkową listwą


Wyróżnia się drzwi przylgowe i bezprzylgowe, różniące się sposobem wykończenia krawędzi. Przylgowe mają specjalne pionowe wycięcia na krawędziach skrzydeł, zwiększające powierzchnię przylegania skrzydła do ościeżnicy. Drzwi bezprzylgowe takich wycięć nie mają.

Bardzo ważną kwestią jest umiejętność określania strony drzwi.. Określając stronę drzwi nie zwracamy uwagę na klamkę – stajemy twarzą do drzwi, tak aby skrzydło otwierało się na nas (żebyśmy widzieli zawiasy). Gdy stoimy w pomieszczeniu, do którego drzwi mają się otwierać, to jeśli zawiasy widzimy po prawej stronie, oznacza to, że są to drzwi prawe, a jeśli po lewej – drzwi lewe.
 
 
Okucia
Drzwi uchylne zawiesza się na zawiasach, najczęściej dwóch, ale niektórzy producenci dodają jeszcze trzeci (po środku). Jakość zawiasów i ich zamocowanie wpływają na trwałość oraz komfort eksploatacji drzwi. Zawiasy bowiem muszą udźwignąć ciężar skrzydła, od nich też zależy, z jaką łatwością drzwi będą się otwierały i czy w czasie otwierania będą skrzypiały.

Następny element to klamki, z szyldem czy rozetkami, lub pokrętła. Drzwi mogą być wyposażone w zamki na klucz, wkładkę lub blokadę WC.
 
 

Powrót do góry

Nasi partnerzy :

© 2011 POLFARD s.c Dzieniszewscy - ABC ... stolarki